Skip to content Skip to footer

Dövme Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Önemli Konu

Dövme yaptırmak, bir ömür boyu sürecek bir karar olabilir ve bu nedenle üzerinde ciddiyetle düşünülmesi gereken bir süreçtir. Bu süre zarfında, dövme yaptırmadan önce ve sürecin her aşamasında bilmeniz ve dikkate almanız gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır. İşte dövme yaptırırken dikkat etmeniz gereken 7 önemli konu:

  1. Dövme Sanatçısını İyi Araştırın

Dövme yaptırmadan önce, dövme sanatçısınızın deneyimli ve güvenilir olduğundan emin olun. İşlerini inceleyin, önceki müşteri yorumlarını okuyun ve stüdyolarını ziyaret edin. Hijyen ve sterilizasyon konusunda dikkatli olun ve sanatçınızın lisansının ve belgelerinin geçerli olduğunu kontrol edin.

  1. Dövme Tasarımı ve Konumuna Karar Verin

Dövme tasarımınızın ve vücudunuzun hangi bölümüne yerleştirileceğinin bilincinde olun. Tasarımınızın anlamı ve sürekli görmek istediğiniz bir şey olup olmadığını düşünün. Ayrıca, dövme konumunun işiniz ve sosyal yaşamınız üzerindeki etkisini göz önünde bulundurun.

  1. Fiyatlandırmayı Değerlendirin

Kaliteli bir dövme yaptırmak ucuz olmayabilir, ancak kalıcı bir sanat eseri söz konusu olduğunda, ucuzluğun bedelini ödemek istemezsiniz. Fiyatlandırma konusunda araştırma yaparak, dövmenizin maliyeti hakkında gerçekçi bir beklenti oluşturun ve bütçenize uygun bir sanatçı seçin.

  1. Cildinizi Hazırlayın ve Bakım Talimatlarını İzleyin

Dövme yaptırmadan önce, cildinizin sağlıklı ve nemli olduğundan emin olun. Dövme süreci sırasında ve sonrasında, sanatçınızın verdiği talimatlara uyun ve dövmenizin iyileşme sürecine dikkat edin. İyileşme süreci boyunca dikkatli ve sabırlı olun.

  1. Acı Eşiğinizi Bilin

Dövme yaptırmak, bir dereceye kadar acıya neden olur ve herkesin acı eşiği farklıdır. Dövme yaptırmadan önce, kendinizi ne kadar acıya dayanabileceğiniz konusunda değerlendir

Leave a comment

Building digital design products with love and attention to details.

Office

Germany —
785 15h Street, Office 478
Berlin, De 81566

Newsletter
ThemeREX © 2023. All Rights Reserved.
Go to Top