Skip to content Skip to footer

Piercing yapımında dikkat edilmesi gerekenler

  1. Hijyen: Piercing yapılacak bölgenin ve ekipmanların hijyenik olması hayati önem taşır. Piercing uzmanı steril eldivenler kullanmalıdır ve tüm aletler sterilize edilmelidir.
  2. Uzmanlık: Piercing uzmanı, işlemi gerçekleştirmeden önce tıbbi geçmişinizi ve herhangi bir ilaç veya alerjiniz olup olmadığını sormalıdır. Uzman, doğru teknikleri ve prosedürleri bilmeli ve size işlem sonrası bakım konusunda bilgi vermelidir.
  3. Bölge Seçimi: Piercing yapılacak bölgenin, kan damarlarına, sinirlere ve kemiklere yakın olmadığından emin olunmalıdır. Bu, kanama, sinir hasarı veya kemik kırığı riskini azaltacaktır.
  4. Takı Seçimi: Piercing takısı, cildinize uygun bir malzemeden yapılmış olmalıdır. Genellikle titanyum, çelik veya altın gibi malzemeler tercih edilir. Alerjik reaksiyon riskini azaltmak için nikel içermeyen takılar kullanılmalıdır.
  5. İşlem Sonrası Bakım: Piercing sonrası bölgenin düzgün bir şekilde temizlenmesi ve bakımının yapılması önemlidir. Uzman size özel bakım talimatları verecektir. Ayrıca, piercing bölgesine dokunulmaması, kirli suya veya klorlu suya maruz kalmaması, sıkı giysilerin giyilmemesi, havuz, sauna veya hamam gibi yerlere gidilmemesi gerektiği konusunda uyarılmalısınız.

Leave a comment

Building digital design products with love and attention to details.

Office

Germany —
785 15h Street, Office 478
Berlin, De 81566

Newsletter
ThemeREX © 2023. All Rights Reserved.
Go to Top